Viikinsaaren ympäriuinti 25.7.2015, Viikinsaari, TaTU Tampere

Miehet Naiset Pojat Tytöt MpMiehet MpNaiset PMiehet PNaiset PPojat Vesijuoksu

Miehet 2,10 km

Lähti : 15   Keskeytti : 2   Hylätty : 0

   1.    182 Stenroos Jarno                      Porin Tar    35:03           
   2.    190 Kähkönen Tommi                      Speedo Ma    35:22       +19 
   3.    231 Poutanen Joona                      TaTU Tamp    38:43    +03:40 
   4.    187 Honkanen Sami                       Uinti Ima    40:19    +05:16 
   5.   5098 Mannila Juha                        S.L. Ping    42:08    +07:05 
   6.   5088 Erenius Veli-pekka                  TaTU Tamp    42:55    +07:52 
   7.    186 Kanninen Roope                      Animalia     43:26    +08:23 
   8.   5086 Valonen Juha                        Nummen Jä    45:07    +10:04 
   9.   5085 Ouramaa Kimmo                                    52:30    +17:27 
  10.    184 Taavitsainen Marko                  Käpylän L    53:28    +18:25 
  11.   5079 Knuutinen Tero                                   53:33    +18:30 
  12.    189 Komulainen Seppo                                 54:13    +19:10 
  13.    185 järveläinen Matti                                59:47    +24:44 
         191 Liimatta Tommi                      TaTU Tamp    Kesk. 
         188 Yli-Pihlaja Sami                    Fosforin     Kesk. 

Naiset 2,10 km

Lähti : 11   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    339 Mäihäniemi Maria                    TaTU Tamp    32:55           
   2.    217 Soukka Tiina                        TaTU Tamp    35:20    +02:25 
   3.    211 Alajääskö Ada                                    37:42    +04:47 
   4.    213 Hedlund Elina                       Klaukkala    40:48    +07:53 
   5.    214 Lemmetyinen Emilia                               49:15    +16:20 
   6.     35 Jalava Katri                        S.L. Ping    49:37    +16:42 
   7.    212 Aalto Anni                                       49:59    +17:04 
   8.   5090 Kujala Johanna                                   51:38    +18:43 
   9.    215 Liimatta Jaana                      TaTU Tamp    56:49    +23:54 
  10.    216 Sarva Kati                                       57:29    +24:34 
         218 Kauranen Ulla                                    57:29    +24:34 

Pojat 2,10 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    222 Tikkakoski Eerik                    TaTU Tamp    36:01           
   2.   5096 Harju Mio                           TaTU Tamp    36:47       +46 
   3.    219 Puikkonen Aapo                      TaTU Tamp    37:53    +01:52 
   4.    226 Birkstedt Miska                     TaTU Tamp    39:09    +03:08 
   5.    220 Kotti Akseli                        TaTU Tamp    43:14    +07:13 
   6.    224 Niemi Lassi                         TaTU Tamp    45:12    +09:11 

Tytöt 2,10 km

Lähti : 5   Keskeytti : 1   Hylätty : 0

   1.    227 Tynkkynen Emma-lotta                TaTU Tamp    32:56           
   2.    232 Kukkonen Noora                      TaTU Tamp    38:08    +05:12 
   3.    229 Poutanen Noora                      TaTU Tamp    40:31    +07:35 
   4.    192 Manninen Emmi                       TaTU Tamp    47:26    +14:30 
         228 Liimatta Jessika                    TaTU Tamp    Kesk. 

MpMiehet 2,10 km

Lähti : 19   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.   5097 Erkintalo Ville-matti               S.L. Ping    31:47           
   2.    203 Soukka Tapio                        Oulu Tria    33:26    +01:39 
   3.    197 Vilkman Kristian                    Hämeenlin    35:23    +03:36 
   4.    335 Hytönen Lasse                       TT226        36:04    +04:17 
   5.    195 Lång Jani                           Kouvolan     37:07    +05:20 
   6.    200 Päivärinta Mikko                    Konnanmon    39:30    +07:43 
         202 Anttila Reijo                       Tampereen    39:30    +07:43 
   8.    204 Piispanen Timo                      Eteläiste    39:42    +07:55 
   9.    196 Pynnönen Jukka                      Kramppi      43:09    +11:22 
  10.    194 Koski Antti                         Kouvola      43:35    +11:48 
  11.    201 Kortelainen Petri                                43:36    +11:49 
  12.   5087 Kartila Jyri                                     46:11    +14:24 
  13.   5091 Toiviainen Antti                                 46:52    +15:05 
  14.   5072 Rautanen Markku                                  49:24    +17:37 
  15.   5074 Silvan Markus                       Tampere      49:32    +17:45 
  16.    193 Hyökki Aki                                       49:41    +17:54 
  17.    336 Suontausta Panu                     Team ELK     49:51    +18:04 
  18.    199 Viinamäki Miika                                  58:04    +26:17 
  19.    198 Mäkelä Markku                       Tuuloksen  1:24:00    +52:13 

MpNaiset 2,10 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    207 Mäenpää Maiju                                    36:17           
   2.    208 Salminen Outi                       Helsingin    40:25    +04:08 
   3.    205 Majuri Henna                        Porin Tar    40:27    +04:10 
   4.   5100 Kangaspunta Veera                   Nokian To    45:29    +09:12 
   5.    206 Engblom Katariina                   HTL          50:10    +13:53 
   6.    111 Suoniemi Pauliina                   Espoo Lip    54:26    +18:09 
   7.    210 Salo Taru                           Klaukkala    57:18    +21:01 
   8.    209 Ylinikkilä Sari                                1:00:43    +24:26 

PMiehet 0,80 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    181 Kontula Jaakko                      Uinti Tam    19:07           

PNaiset 0,80 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.   5077 Murto Reija                                      22:16           

PPojat 0,80 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    223 Saloniemi Joona                     TaTU tamp    15:07           
   2.    221 Kontula Daniel                      Uinti Tam    15:25       +18 

Vesijuoksu 0,80 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    230 Aalto Markus                                     33:15